Ручна поклажа, частина «РОЗМІР І ВЕС»

Для тих, хто вибирає бюджетні подорожі питання вимог до ручної поклажі завжди актуальний, адже всього невелике відхилення від норми і Вам доведеться розпрощатися, або з кругленькою сумою (що дорівнює або навіть більшої вартості квитка) або улюбленою річчю, яка не входить в список «можна» .

Щоб такі ситуації не траплялися, YanTours пропонує серію постів, про все, що стосується ручної поклажі.

Простими словами про розмір і вагу Вашої ручки.

У більшості лоукостерів середні розміри ручної поклажі - 55 x 40 x 20 см по довжині, ширині і висоті (мінімальний розмір 40 x 30 x 20 см, залежить від перевізника) або 115 см по сумі трьох вимірів.

Стандартний вага ручної поклажі - 5-10 кг.

Щоб уникнути неприємностей, рекомендую виміряти валізу заздалегідь, але якщо ваша сумка виглядає компактною і легкою, то, швидше за все, її розмір і вага в аеропорту нікого не зацікавлять (навіть якщо по якомусь із параметрів пару сантиметрів більше).

У разі якщо за спиною - об'ємний баул, то на реєстрації, перед зоною вильоту і перед виходом на посадку співробітники авіакомпанії можуть:

зважити ручну поклажу. Якщо виявлять перевагу, то зайві речі доведеться здати в багаж (часто з доплатою), або заплатити за нестандартну ручну поклажу. Біля виходу на посадку доплата може бути більше, ніж на реєстрацію;
покласти ручну поклажу в спеціальну рамку, щоб перевірити габарити. Увійде - беріть в салон. Чи не увійде - здавайте в багаж, можливо, з доплатою.
Лайфхак: якщо побоюєтеся переваги, то перед реєстрацією на рейс:

  • надіньте светр і найважчу пару взуття,
  • маленькі, але важкі речі розіпхати по кишенях,
  • витягніть все, що можна взяти в салон без зважування (ноутбук, книгу, парасолька).

Ручна поклажа, частина «Рідини»

Зубна паста, туш для вій, крем від сонця, йогурт, варення, паштет, масло, ліки, м'який сир на кшталт брі та камамбера - все це, за мірками аеропорту, відноситься до «рідин».

Ці речі і продукти треба здати в багаж або перекласти в ємності до 100 мл.

Звичайно бувають випадки, коли на вашому боці удача і на контролі пропускають рідини з об'ємом до 150 мл, але це швидше виняток. Зазвичай такі речі конфіскують.

Варіант правильної упаковки рідин в ручній поклажі - це прозорі ємності по 100 мл, складені в прозорий пакет на зіп-застібці або прозору пластикову косметичку розміром 20х20 см.

Рідини, гелі та аерозолі в фірмових упаковках об'ємом ДО 100 мл теж пропускаються.

Сума «рідин» на одного пасажира не повинна перевищувати 1000 мл.

Тобто, півлітра шампуню в одному флаконі - не можна, а п'ять маленьких пляшечок, з тим же шампунем - можна. Взяти банку обсягом 250 мл з шампунем на дні теж не можна.

Якщо потрібне вам засіб не продається в міні-форматі для подорожей, перелийте його в відповідну пляшечку самі.

Такі тревел-набори легко можна знайти в інтернеті або в магазинах товарів з різними упаковками.

⠀ АЛЕ! Обмеження за обсягом ємностей в ручній поклажі не поширюються на:

*алкоголь і парфум з дьюті-фрі, якщо вони всередині запечатаного пакета з чеком. Тобто щоб провезти пляшку вина / консерви / оливки в банку і тд в ручній поклажі її потрібно купити в дьюті-фрі. Іншого варіанту немає.
*дитяче харчування. Можна брати стільки води, соку, молока, суміші та дитячого харчування для маленьких дітей (зазвичай до 2 років), скільки потрібно на час польоту;
*ліки, необхідні для життя (можуть знадобитися документи від лікаря).
Інформації багато, але достатньо один раз скласти свою ручну поклажу за правилами, щоб переконатися, що це не так і складно

Ручна поклажа, частина «Їжа»

Ну що ж, з рідинами ніби як розібралися, переходимо до їжі.

І відразу хороша новина: голодним не залишитеся, тому що практично у всіх авіакомпаніях можна брати на борт їжу. Іноді харчування входить у вартість перельоту, особливо на довгих рейсах, але на лоукостер така опція швидше виняток. Будемо розбирати випадок коли під час польоту не пропонує безкоштовне харчування.

Підійде все, що не мнеться, не мажеться і довго не псується. Наприклад, яблука, бутерброди, горіхи, сухофрукти, нехрупкій печиво, булочки, батончики мюслі. Всім цим зручно перекусити в дорозі, а в аеропорту ні у кого не виникне питань.

Рідка їжа і пюре потрапляють під звичайні обмеження: в контейнері до 100 мл - можна, більше - не можна. Йогурт, паштет, майонез, варення, сік, сироп, масло, пудинг в баночках більше 100 мл в салон вам взяти не дадуть.

АЛЕ !!! У деяких авіакомпаній заборонено їсти свою їжу і пити свої напої на борту. Так роблять AirAsia і Scoot. В цьому випадку брати їжу в ручну поклажу можна, але за правилами вона повинна лежати в рюкзаку до кінця польоту. Хоча з особистого досвіду скажу, що за цим не особливо стежать. Сам їв на борту і ніяких претензій не було. Але якщо раптом підійдуть і попросять заховати або заберуть їжу, до кінця польоту - мають повне право.

ВАЖЛИВО !!! Перед польотом за кордон прочитайте митні правила обох країн. Наприклад, в Шенген вас не пустять з м'ясом і молочними продуктами.

У США будь-яку їжу потрібно декларувати, а безліч всього взагалі не можна ввозити, наприклад, яйця і свіже, сушене чи варене м'ясо.

 

Ручна поклажа, частина «Duty free»

Сподіваюся Ви ще не втомилися? Ми вже на фінішній прямій ⠀Не знаю людини, яка б не любила понишпорити по дьюті-фрі перед польотом. Інше питання чи є час, але уявімо що є.І так, перед нами відкривається світ їжі, алкоголю, брендових духів і одягу. Але у нас то тільки ручна поклажа ...

Що ж можна купити щоб його не забрали і не довелося ще доплачувати? Та все що завгодно, на те він і створений, але в межах розумного, друзі

Спокійно беріть в ручну поклажу рідини з дьюті-фрі в пляшках більше 100 мл.

На алкоголь і парфум з дьюті-фрі не поширюються обмеження на перевезення рідин в ручній поклажі.

Але є важливе правило: вони повинні лежати в фірмовому запечатаному пакеті, до якого прикріплений чек. Не відкривайте цей пакет, поки не вийдете в місто в кінцевому пункті.

Не купуйте алкоголю і сигарет більше, ніж дозволено ввозити без мита. Покупки в дьюті-фрі звільнені від податків тільки тієї країни, де продаються. При в'їзді в іншу країну діють вже її правила.

Врахуйте, що іноді авіакомпанії дозволяють брати в салон тільки один пакет з дьюті-фрі (наприклад, easyJet).

Деякі уточнюють, що покупки повинні укладатися в загальну вагу ручної поклажі (наприклад, JetStar).

На рейсах з пересадкою шопьтесь в дьюті-фрі перед вильотом з останнього аеропорту, тому що Ваш пакет, хоч з дьюті-фрі, можуть розцінити як ручну поклажу і перевірятимуть за всіма пунктами (вага, габарити, норми рідин, їжі ..).

 

Ручна поклажа, частина остання «Підсумок»

Ну що ж, друзі, ось і остання частина великої серії постів про ручної поклажі.

З заголовка Ви вже здогадалися, про що сьогодні буде мова, тому без довгих передмов «можна» і «не можна» з того, що не було описано в попередніх постах про ручку:Фен, праску, плойка для волосся

"Можна!":

  • Одна звичайна запальничка
  • Телефон, фотоапарат, ноутбук, електронна книга, зарядні пристрої до них
  • Аптечка з ліками в твердій формі (таблетки, порошки); рідкі ліки в ємностях до 100 мл, або з довідкою від лікаря, що вони життєво необхіднімилиці
  • Електробритва, звичайна / одноразова бритва
  • Вологі серветки
  • Зубна щітка
  • Електронна сигарета
  • Порожня пляшка
  • Ніж з лезом до 6 см або з заокругленим кінцем (як для масла)

Заборонено:

❌ Небезпечна бритва, верстат з двосторонніми лезами

❌ Вилка (частіше можна, ніж можна)

❌ Штопор, складаний ніж

❌ Манікюрний набір

❌ Трекінгові і лижні палиці

❌ Феєрверки, петарди, бенгальські вогні

❌ Рідина для заправки запальничок

❌ В'язальні спиці (частіше можна, але можуть дозволити пластикові / дерев'яні спиці)

❌ Кусачки і пилка для нігтів, пінцет (частіше можна чим можна)

❌ Канцелярський / мисливський ніж

❌ Ножиці з лезами довше 6 см (до 6 см можуть дозволити, але це частіше виняток ніж норма; дитячі ножиці із закругленими краями туди ж)

❌ Швейна голка (частіше можна)

❌ Блендер

❌ Сокира, пила, льодоруб, меч, кинджал, шабля ...